X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
زمان ثبت : چهارشنبه 7 شهریور‌ماه سال 1386 در ساعت 02:42 ق.ظ
نویسنده : نعیم
عنوان : پرواز از OIMM به OIII همراه با اسکورت جنگنده Su-27 !!!

امشب همین طوری داشتم فکر می کردم که به کجا و از کجا پرواز کنم. با Servinfo رفتم یه نیگا انداختم دیدم کل اروپا غیر از سه چهار نقطه هما جا داره توسط ATC توی VATSIM پوشش داده می شه! دلم واسه ایران خودمون سوخت که چرا باید در روز فقط ۲ یا ۳ ساعت ATC داشته باشیم؟ آیا نمی شه یه طوری برنامه ریزی کرد تعداد کنترلرهای ما زیاد شه ؟

به این موضوع داشتم فکر می کردم و اینکه از کجا به کجا بپرم که یه لحظه به ذهنم رسید که از LLGB به OIII یه پرواز بذارم.(بن گوریون به مهرآباد!). از اونجایی من همیشه افکارمو حلاجی می کنم تو ذهنم نتیجه این فکر هم چیزی در نیومد جز OIMM به OIII (مشهد مقدس به تهران)

و خلاصه این شد که می بینید.

 

Take-off برفراز مشهد

 

خلاصه از مشهد طبق مسیر به راه افتادیم و از MSD تا METRI رفتیم تا رسیدیم اون بالا بالاها یعنی FL350 ! نزدیک های DHN که بودم دیدم احمد آقا بازیاری که خسته و کوفته از یه پرواز برگشته بود اونجا رو باند انتظار منو می کشه ! و ناگفته نماند که آقا نوید حمزه لو هم به ۷۴۷ خودش داشت از پکن میومد تهران و یه کم جلوتر من اما با فاصله نسبتا زیاد بود.

چند تا بچه هایی که من جدید می دیدمشون هم تو هوا بودن و خلاصه اینکه شلوغ بود! جالب اینکه همیشه مسیر دائمی من یعنی OISS تا OIII شلوغ بود و امشب که من هوس زیارت کرده بودم همه دوستان هم اون دور و برا بودن !

احمد آقا که طاقت انتظارو نداشت هوس کرد مارو اسکورت کنه ! به چی ؟ یه Flanker Su-27 ! اما مسکه روش نمی شد به کنترلر یعنی امیرآقا بگه به من گفت پادرمیونی کن درخواست اسکورت بده و منم از اونجایی که اشخاص مهمی تو پروازم بودن صلاح ندیدم هواپیمای A310 من بدون اسکورت حرکت کنه !

خلاصه با اجازه کنترل و سلام و صلوات بچه های مهرآباد مجازی Su-27 ما راه افتاد سمت من با Supersonic ! حالا دیگه نمی دونم احمد تو راه چند تا پنجره شکسته و ...،ولی خودتون نتیجه کار رو ببینن (یادش رفته که الان شبه و روز قرار داده محیطشو ! اما همین باعث شده شما همچین Screenshot های خوشگلی ببینین)

 

چه ویراژی میده بالا سرم!

 

Su-27 تنها چند متری با من فاصله داره!

 

کنترلر امشب یعنی آقای طوافیان شاکیه میگه تو این لحظه گوشش درد گرفته از بس Alarm شنیده!

 

از احمد خواستم سرعتشو کم کنه اونم Spoiler هاشو باز کرده

اخه مسه موشک از جلوم رد می شد هربار!

 

 

 

کم کم که به تهران نزدیک شدم آماده کم کردن ارتفاع شدم ! اما توی اینکار ظاهرا موفق نبودم! به دلیل اینکه ارتفاعم خیلی زیاد بود FL350 و یه کم هم دیر اجازه کاهش ارتفاع گرفتم و ... نهایتا زمانی که جلو Runway 29L مهرآباد قرار گرفتم و با ILS می خواستم Land کنم فهمیدم که Missed Approach کنم بهتره و همین کارم کردم.

 

Missed Approach - Direct To VR -Varamin

 

تو همین اوضاع و احوال دوباره سر و کله Su-27 Flanker پیدا شد. ایناهاش :

 

 

بعد از VR دوباره Heading 350 گرفتم و رفتم برا ILS 29L :

 

Cleared To Land ILS 29L -IRIAF Su-27 is in front

 

Hard Landing - Touch Down Rate 400 feet/min

 

Mehrabad International Airport

 

مطابق معمول به روایت دیگر (ATC):

 

Iranian Airspace

 

Oh ! Red Alert

 

عکس های ATC : امیر طوافیان

عکس های Su-27 :احمد بازیاری

عکس های A310 : نعیم خادمی

دریافت LOG این پرواز : کلیک کنید!

 

 

تکمیل :

 

 

در ادامه این پست آقای نوید حمزه لو واسم چند تا Screenshot فرستاده که تو یکیش تونسته Su-27 IRIAF رو شکار کنه و بقیه هم از منظره Land تو OIII هستش.

 

IRIAF Su-27 تو راهش به سمت من توسط آقا نوید شکار شده!

 

 

747 Iran Air لحظاتی قبل از فرود در تهران از درون Cockpit

 

Landing

 

با تشکر از آقای نوید حمزه لو

 

 

تکمیل ۲ :

 

 

دوست عزیز جناب آقای طوافیان که کنترلر بودن اون موقع ماجرا رو اینطوری تعریف می کنن و ظاهرا من چند نکته رو از قلم انداختم و ایشون زحمت کشیدن تکمیل کردن که :

پس از آنکه جنگنده سوخو اجازه پرواز را گرفت و takeoff کرد ترسیدم که هنگام climb کردن با هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ که درخواست descend کرده بود و داشت به ارتفاع ۱۵۰۰۰ پایی میومد conflict  کنند اما پس از takeoff دیدم که سریعا به ارتفاع ۲۵۰۰۰ و سپس ۳۵۰۰۰ پا در عرض ایکی ثانیه رسید و از دلواپسی خلاص شدم پس از فرود ایرباس و جنگنده سوخو در فرودگاه مهرآباد هواپیمای بوئینگ ۷۲۷ که از کرمانشاه حرکت کرده بود نزدیک مهرآباد تقاضای فرود اضطراری کرد که من squawk 7700  رو بش دادم و باند ۲۹ چپ را براش خالی و آماده کردم ولی متاسفانه در ابتدای باند سقوط کرد و هواپیما crash شد البته بجز اشکال در چرخها ظاهرا مشکل electrical  هم داشته چون باند رو نمیتوانست پیدا کند که با دادن چند  vector به باند نزدیک شد اما ....

 

 ظاهرا خلبان آقا افشین حیدری بوده!